השאלה שאתה חייב לענות עליה בראיון עבודה

הכל חשוב לקראת ראיון העבודה, ההמלצות שלכם משמעותיות, הלימודים שלכם חשובים וכן, גם קורות החיים שלכם חשובים ביותר.

יחד עם זאת, כל אלו לא מביאים אתכם להתקבל לעבודה. למעשה ראיון העבודה הוא שקובע בסוף. לרוב, ראיונות העבודה באים עם סטים ברורים של שאלות שאפשר להתכונן אליהם, כגון: מה היתרונות שלכם, מה החולשות שלכם, ספרו לי על עצמכם…, דוגמאות ופתרונות  וכו’ . חיפוש מהיר בגוגל יאפשר לכם לקבל מגוון רחב של שאלות.

לא משנה כמה תתכוננו לאותו ראיון עבודה, עדיין התהליך של הראיון ירגיש כמו חקירת שב”כ, כולל דפיקות לב מואצות והזעה מרובה. בראיון העבודה, אתם כמעט תמיד לא תוכלו לדעת האם יצאתם “טוב” ועברתם בהצלחה. האם השארתם רושם ראשוני נכון או שהחיוכים ולחיצת הידיים “המשמעותיות” היו לשם הצגה והפגת המתח.

לכן אתם חייבים לדעת ולהתכונן לשאלה אחת מרכזית, שתיתן לכם, בביטחון מוחלט, כי אתם זה “ה”מועמד” ואין שני לכם והשאלה היא:

 

“מהי אותה מיומנות ייחודית שיש לך, אשר תשפיע באופן הבולט ביותר על התפקיד שלך וכיצד זה יפתח ויקדם את הארגון”

 

כשאתם שואלים את עצמכם את השאלה הזו, אתם חייבים לבצע הכנה של מספר תהליכים מחשבתיים ולא להגיע “טאבולה ראסה“:

  • לדעת על החברה – ממש לעשות חקר על החברה, על מה שמניע את החברה, על הערכים שלה וכמובן לצלול לתוך המשמעות של התפקיד עצמו ועל החשיבות שלו לחברה –> חטיבה –> מחלקה.

 

  • לדעת מהן אותן יכולות ייחודיות שיש לכם? אנשים רבים מאוד לא רואים ביכולות שלהם כדבר ייחודי, אלא כדבר טבעי, שיש לכל אחד את היכולות האלה וכתוצאה מכך הם מקטינים את עצמם ולא מעניקים חשיבות מספקת ליכולת המדהימה שלהם.

  • מה באמת מניע אתכם לפעולה ולהצלחה? מהי אותה סביבת עבודה שתביא אתכם להישגים.

  • מהי התרבות הארגונית שתרגישו בה הכי בנוח ויאפשרו לכם את הבסיס לצמיחה?

  • האם התפקיד הזה יקדם אתכם לעבר מטרת העל שלכם? למה אתם שואפים? מהי הקריירה האולטימטיבית שתגרום לכם לסיפוק  (ולא רק פרנסה טובה)?  מהו אותו תפקיד שכשתהיו בני 90 תסתכלו אחורה בסיפוק ותאמרו “חייתי חיים מספקים, ממומשים והענקתי ערך לעולם”.

 

ברגע שאתם מבינים את מהות התפקיד ואתם מתחברים אליו, אתם  תדברו בנוחות ובביטחון כאילו אתם כבר שם, בתוך העשייה הזו.

ועוד דבר חשוב לתשומת לבכם, מראיינים נבחנים לפי המועמדים הטובים ביותר שהם מגייסים לארגון, כאלו שיכולים להשתלב בתרבות הארגונית ולתת ערך לקידום והצלחת הארגון. כמו חלק מפאזל המרכיב תמונה שלמה. לכן, כשאתם מביאים את הידע המשמעותי ביותר על התפקיד וכיצד אתם תוכלו לפתח ולקדם את הארגון , זה למעשה אותו חלק מפאזל שהמרואיינים מחפשים.

 

 

בהצלחה גדולה לתפקיד החלומות הבא שלכם