כיצד אפשר לתדלק את התשוקה לעבודה הנוכחית שלך (אפילו אם אתה לא אוהב אותה כל כך)?

אנשים נואשים להשיג את “גלולת הקסמים” אשר תשנה את כל מהלך חייהם. הם מאמינים כי ברגע והם ישיגו את התפקיד הנכון רק אז יתחילו החיים שלהם. למעשה הם ישיגו את כל מה שאין להם עכשיו – כסף רב יותר, סטטוס חשוב יותר, גוף בריא יותר, מערכת יחסים עם בן/בת הזוג טובה יותר ועוד…

והשאלה הגדולה היא, למה ?

 למה לא להרגיש את חווית האושר בזה הרגע?  למרות היחסים בין בן/בת הזוג, למרות אותו הבוס הנוראי, למרות שעות העבודה, למרות המשכנתא……. .מהו הרגע הזה ?

הרגע הנכון הוא רגע הבחירה –  בו בחרתם לקחת אחריות כלפי עצמכם. מרגע זה מתחיל השינוי ומתחילים לראות את הדלתות נפתחות כמטה קסמים. יחד עם זאת, חלק מהאחריות מחייבת אמונה ופעולה. לזהות את הדרך בה אתם רוצים ללכת ושדרך זו תתאים לכם באמת ולא לאיזו דמות שאתם רוצים להדמות לה. מרגע שהחלטתם, צאו לדרך באמונה שלמה במי שאתם ובדרך שבה בחרתם. כי אז, תתחילו להנות מהחיים שלכם.

fual-your-career

שתי דרכים שיאפשרו לכם לייצור תשוקה ורצון להתקדמות שיכולות לשנות את מהלך חייכם:

 

מה אתם נהנים לעשות, במה אתם טובים?

יש למצוא את אותם דברים/פעולות שאתם טובים בהם ושאתם נהנים לעשות אותם ומכאן לבחון האם יש קשר בין אותם דברים/פעולות ולעבודה הנוכחית שלכם.

לדוגמה: היה לי לקוח שהיה מתקן מכשירי חשמל, נייד ומחשבים. כאשר הגיע אלי אמר “אני פשוט לא אוהב את מה שאני עושה, אני חייב משהוא אחר…” ואז שאלתי אותו מה אתה כן אוהב?  הוא אמר לי שיש לו תחביב לקנות מכוניות מאד ישנות ולשפץ אותן ולמכור אותן לאנשים. מבחינתו הוא מוכן לעשות זאת כל היום.

אז אמרתי לו, שזה נשמע ממש כמו מה שהוא עושה לפרנסתו. הוא מפעיל את הראש למצוא פתרונות יצירתיים, הוא אוהב לפרק ולהרכיב את החלקים הפנימיים של המכשירים, והוא מוכר אותם בסופו של דבר לאנשים, וזה בדיוק מה שהוא עושה עם המכוניות הישנות. ברגע ששמתי בפניו את ההקבלה בין התחביב שלו לבין העבודה שלו, הוא הבין שהוא לחלוטין לא מאבד את היתרונות שלו וייתכן כי הוא רק משפר אותם.
הוא פשוט תרגם באופן שגוי את האהבה שלו כפי שהוא ראה ושינוי זווית הראייה הביא להבנה טובה יותר על המהות האמתית שלו.

 

אז יש למצוא במה אתם טובים, מה אתם אוהבים לעשות ותראו האם אתם יכולים לחבר את אותם נקודות לכדי תמונה אחת ברורה שיתאימו לעבודה הנוכחית שלכם.  תשאלו את עצמכם האם יש התאמה / הקבלה ביניהם.

במידה ואין הקבלה ועדיין חסר לכם משהו, אל תוותרו לעצמכם קחו אחריות על החיים שלכם. תפנו למנהל שלכם ותאמרו “אני מתחבר מאוד לתחום X,Y,Z האם אני יכול לעשות אותם תחומים בנוסף לעבודה הנוכחית שלי?” לרוב, מנהלים תמיד ישמחו על עובד אשר מראה יוזמה, מסירות והשקעה בעבודה.

 

הסוד הוא במסגרת של הסיפור שלכם. כיצד אתם מספרים את אותו סיפור של העשייה שלכם בעבודה אך בהתייחס לאותה אהבה ותשוקה שלכם. ברגע שתזהו את אותן נקודות חזקות ותעשו את החיבורים אתם תרגישו חווית סיפוק ותאהבו את עצמכם יותר.
במידה ורק תעברו מעבודה לעבודה ללא עשייה של עבודה פנימית, אז סביר להניח כי עוד שנתיים עד חמש שנים, תגיעו לאותו מצב של תסכול ואומללות ותמצאו את עצמכם שוב באותה נקודה עכשוית ללא סיפוק מהחיים שלכם. (האם אתם מכירים אנשים כאלו?).

“לא משנה לאן שאתה הולך, אתה תמיד תהיה שם”

 

לקבל את ההכרה שאנחנו ראויים לה

אנשים רבים מתלוננים בפניי שלא מעריכים את עבודתם ואת ההשקעה שלהם בעבודה. כתוצאה מכך הם כועסים ומתוסכלים ומתחיל סרט יחודי אצלם בראש, שהסוף שלו : “אני חייב לצאת מפה על מנת לזכות באותו קידום / הכרה / חשיבות”.

העניין הוא שרוב האנשים לא באמת מדברים ומשתפים על העשייה שלהם, מה באמת הם אוהבים לעשות בעבודה ויתרה מכך, הם לא באמת יודעים להגדיר מה היתרונות שלהם – מהו היתרון היחסי שלהם על פני האחרים. הם מעדיפים להתכנס פנימה ולשתוק.

אז תגידו לי אתם, אם לא מספרים אפשר לדעת מה קורה ?

אם לא משתפים מה אוהבים – אפשר לדעת מה ניתן לשנות?

אם אתם לא יודעים מה היתרונות היחודיים שלכם – אז למה שמישהו אחר ידע ?

רק אם תעריכו את עצמכם, תדעו מה היתרונות שאתם מביאים ותדברו בתשוקה אמתית ובכנות, אנשים יתייחסו אליכם באופן שאתם התכוונתם אליו, כי אנשים מתחברים לאנשים באמצעות הרגש האותנטי.

 

תרגיל:

עליכם לכתוב מס’ דברים שאתם עושים אותם טוב מאד. דברים שאתם מרגישים גאווה פנימית.

במידה ולא עולה לכם כלום, תשאלו את הקולגות שלכם, חברים, משפחה “במה אתם רואים, שאני טוב מאוד?”. סביר מאוד להניח כי הם יציגו בפניכם את המתנות והכישורים היחודיים לכם שאתם ממש לא רואים.

ברגע שתבינו מה היחודיות הזו , תתחילו לשים לב איך זה בא לידי ביטוי במהלך החיים שלכם וזה יעורר את הערכה שלכם כלפי עצמכם.

“כל אדם הוא יחיד ומיוחד, רק צריך למצוא את הייחודיות שלו ולהביא את זה כיתרון היחסי”.

סיכום:

אתם לא יכולים לברוח מעצמכם, בדיוק כמו שאתם לא יכולים לברוח מהצל שלכם. שינוי של פרספקטיבת ראיה על עצמכם, תמיד אבל תמיד, תביא לתובנות חדשות מהן תצליחו ללמוד ולשפר יותר. דבר שיביא להרגשת סיפוק ומימוש.

ברגע שלוקחים אחריות על החיים מתחיל השינוי. שינוי בו אתם בוחרים לאהוב ולהכיר את מי שאתם דבר המשפיע על יצירה וחיזוק של הביטחון העצמי. אז גם אתם מסכימים לשתף את הרצונות שלכם. ומכאן שהדברים יתחילו לקרות ויפתחו עבורכם הדלתות, מכיוון שיש מישהו אשר שומע אותם.

מרבית האנשים נשארים סגורים בדלת אמותיהם משום שאינם מדברים על אותם מהווים שלהם והרצונות שלהם. כשהדרך היא לא לדבר על השלילה לא על מה לא טוב, אלא מה על כן טוב, על מה אני כן יכול לתת לו פתרונות. שינוי החשיבה הזו, תביא בהכרח לשינוי המיצוב שלכם בקריירה הנוכחית שלכם.

ונסיים במשפט של הלל הזקן 

אִם אֵין אֲנִי לִי, מִי לִי.

וּכְשֶׁאֲנִי לְעַצְמִי, מָה אֲנִי.

וְאִם לֹא עַכְשָׁיו, אֵימָתָי