מה הקשר בין אהבה, בטחון עצמי ותקשורת בלתי מילולית ?!

מה הקשר בין אהבה, בטחון עצמי ותקשורת בלתי מילולית ?!

 

אחד הדברים שגורם לביטחון העצמי שלנו לרדת זה, שאנחנו מחכים שיוכיחו לנו שאוהבים אותנו, שמעריכים אותנו.

אנחנו עסוקים בבדיקה מתמדת של כל הסובבים אותנו  – אוהבים  אותי ? הוא מעריך אותי ? מה היא חושבת עליי? האם מחשיבים את דעתי ?

ושימו לב –  כדי ליצור ביטחון עצמי עלינו להפסיק לשאול את השאלות האלה ולהתחיל לתת.

לתת אהבה.

לראות את הטוב באחר ולהעניק אהבה מבלי לחכות שקודם יאהבו אותי ואח”כ לאהוב.  אלא באמת להתחיל להעניק אהבה ולאפשר לעצמי לאהוב.

ואז כמו קסם, ברגע שאנו מתחילים לתת אהבה ומתחילים לראות את הטוב באחר, אנחנו מתחילים לקבל אהבה ומרגישים רגש חם שהולך ועולה ומציף אותנו .

ככה לאט לאט מחלחל לו גם הביטחון העצמי ויום אחד, פתאום אנחנו נשים לב שיש בנו גם אמונה. אמונה בעצמי.

אהבה זה ערך קריטי לבטחון העצמי שלנו וכשאנחנו מבינים שלתת זה גם לקבל אהבה,  למעשה אנחנו משדרים תקשורת בלי מילים.

תחשבו על זה שאתם נכנסים למסיבה ואתם לא מכירים בה אף אחד. אתם נעמדים ליד איזה בחור ומתחילים לנהל איתו שיחה וכבר בשניה הראשונה אתם מרגישים שהבן אדם חסר ביטחון עצמי. הוא משדר משהו של חוסר אנרגיה, משהו שברירי, לא מיישיר מבט. אתם ממשיכים הלאה ונעמדים ליד מישהו שמסתכל עליכם במבט ישיר, ומחייך. הוא עוד לא הוציא מילה ואתם מתרשמים. הוא משדר עוצמה. הוא ממגנט אתכם. וזה מבלי שאף אחד יאמר מילה !

ישנם מחקרים שמדברים על כך ש-93% ממה שאנו בני האדם זוכרים בכל אינטראקציה אנושית, הם מסרים בלתי מילוליים. שפת הגוף, קשר עין, מראה ואפילו צליל הקול שלנו. וזה בעצם מה שמשפיע על הרושם הראשוני שלנו כשאנו נפגשים עם אדם בפגישה ראשונה.

והאדם הזה שאיתו נפגשתם בפעם הראשונה יכול להיות המראיין במקום העבודה, או המנהל שלכם שאחראי על הקידום שלכם או אפילו אדם שפגשתם במקרה ומתברר שהוא האדם שמהווה את ההזדמנות שלה חיכיתם כל החיים.

ולכן חשוב מאד, לאהוב את מה שאנחנו מבינים על עצמנו ולהוקיר את היחודיות הזו שאנו מביאים ולהבין שזו יחודיות אמיתית ולהתחיל פשוט לאהוב את עצמנו וגם את האחרים.

בכך נתחיל לייצר את הביטחון העצמי בעצמנו ואת האמונה שלנו בעצמנו ומכאן זה גם יצא החוצה. וישודר לכל מי שסביבנו.

ושכשיש הלימה בין התדמית שלנו (בין מי שאנחנו באמת) למה שהאחר רואה, ייווצר מיתוג חזק שלנו ונוכל לקדם כל מה שנרצה.