מי בוחר לנהל את הקריירה שלו ?

ערב בחירות 2015, השעה 21:45 . 15 דקות לפרסום תוצאות המדגם לבחירות 2015.

 

ניהול קריירה

מהפך או שגרה ?

שינוי או חוזרים לבחירות של לפני שנתיים ?

ניצחון או כישלון?

והאמת שלא משנה התוצאה, אם היא טובה או לא , הכל זה ענין של בחירה בעיניי המסתכל והבוחר…

 

יש את אלה שיאמרו מעולה. ניצחון.

ויש שיאמרו המדינה הולכת לאבדון. טעות איומה.

אם נכנס רגע מהעולם הפוליטי לעולם האישי שלנו אז ברור שגם אצלנו כל בוקר, כל יום, כל שנה, אנו עומדים בפני בחירות . בחירות פשוטות של מה ללבוש או מה לאכול ועד בחירות גדולות יותר, כמו “מה אנחנו רוצים להיות כשנהיה גדולים”.

 

עולם העבודה עובר שינוי. ואולי אפילו, מהפכה.

 

אם ההורים שלנו נכנסו למקום עבודה אחד ויצאו ממנו רק בגיל פנסיה, הרי שבשני העשורים האחרונים אדם מחליף מקומות עבודה בלי לחשוב פעמיים.

אם בעבר ללימודים שלנו או לתארים שאספנו היתה משמעות קריטית לקידום או ניהול קריירה שלנו, הרי יותר ויותר מעסיקים מחפשים את המשהו האחר בעובדים שלהם. יתרון יחסי שמגיע מתוך הכישורים והיכולות של האדם.

ואני אדייק ואומר, חשוב מאד ללמוד ולהרחיב ידע וליצור התפתחות אישית אבל המה למדת לא יהווה את העיקר אלא המשהו האחר שאדם מביא עימו. הערך המוסף שהאדם מביא עימו הן לארגון והן לאנשים בתוך הארגון.

אמנם אנחנו לא יודעים מה יקרה בעתיד. והייתי שמחה מאד לדעת, כיצד יראה עולם הקריירה ועולם התעסוקה בעתיד. אבל לאור נתונים ושינוי מגמות השוק ניתן לנסות לשרטט כיצד יראו הקריירות של כולנו בעתיד ומאילו תהליכים הן יושפעו. 

בהרצאות ובסדנאות שאני מעבירה, אני חוזרת שוב ושוב על שתי עובדות מאד ברורות לגבי העתיד, שנראות כניצנים, כבר כאן בהווה.

האחת, תוחלת החיים הולכת ומתארכת וזה אומר, שהיציאה לפנסיה הולכת ומתרחקת.

כלומר, וזו עובדה שניה, שנות העבודה שלנו יהיו ממושכות וארוכות יותר.

שתי העובדות האלה יביאו למהפכה גדולה יותר בעולם התעסוקה העתידי, הרבה יותר ממה שאנו חווינו וראינו עד היום.

 

כי תחשבו על זה , אם תהייה אוכלוסייה מבוגרת יותר, לאור תוחלת החיים, הרי שיידרשו יותר מקצועות הנותנים שרות לאוכלוסיה המבוגרת.

והאוכלוסיה המבוגרת, תרכוש יותר ויותר רפואה מתקדמת ואלטרנטיבית.

האוכלוסיה הזו תרכוש גם יותר ויותר פעילות חווית והתפתחות אישית בשעות הפנאי.

 

ואם דיברנו על שעות הפנאי – הטכנולוגיה תיצור מצב שבו יהיה ליותר אנשים זמן פנוי. פחות שעות עבודה ואנשים יחפשו להתפתח ולהעשיר את הידע, עולם התוכן והחוויה שלהם.

 

ואם דיברנו על טכנולוגיה –  הרי שכבר היום השוק המקומי הופך לגלובלי והרשתות החברתיות הופכות את העולם לכפר גלובלי ובינלאומי . כלומר, לעבוד בכל מקום ומכל מקום בעולם.

 

אבל ככל שהעולם העסקי משתנה וזז מהר יותר, כך גם העולם התעסוקתי שלנו ישתנה. אנחנו נהייה חייבים להיות גמישים ולנוע בהתאם לשינויים ולכן מי שלא ינהל את הקריירה שלו לא יצליח לשרוד את עולם התעסוקה. ולא משנה מה למדנו באוניברסיטה ואיזה תארים אספנו.

 

מי שירצה להצליח ולהתפתח יצטרך לנהל את הקריירה שלו.

 

ואז תמיד נשאלת השאלה – מה זה אומר ניהול קריירה?

מאחר והקריירה לא תהייה יציבה ויחולו בה הרבה שינויים, בעתיד אנשים יבצעו בממוצע שלושה עד חמישה שינויים מהותיים של החלפת תחום עיסוק או מקצוע, ובכול תחום עיסוק יחליפו חמש עד שמונה מקומות עבודה. קולטים ?!

מי שיתאים את עצמו לשינוי ויבין מה הן החוזקות שלו , מה היכולות שלו, מה הפוטנציאל שלו , איזה ערכים מובילים אותו ומה מגוון האפשרויות העומדות בפניו, יבין שהוא יכול להמציא את עצמו בכל פעם מחדש עם מסלול מקצועי ברור וגמיש והוא גם זה שיצליח להתקדם, להתפתח, להנות וגם להרוויח כסף.

 

 

אז מה איתכם ? האם אתם בוחרים לנהל את הקריירה שלכם ?