שאלון “מוכנות לקריירה מצליחה”

האם את מוכנה להצלחת הקריירה שלך?

 

מה עומד מאחורי השאלון של “מוכנות לקריירה מוצלחת” ?

אנחנו הנשים רוצות קריירה מצליחה, רוצות משפחה וזוגיות מאושרת, רוצות להגיע בשעה 16:00 לילדים ולגדל אותם, רוצות לעשות ספורט, רוצות לבלות עם חברות. רוצות ורוצות ורוצות…..

אנחנו תוהות מה באמת אנחנו רוצות?!

השאלון הזה משקף ועוזר לזהות היכן את נמצאת בחייך המקצועיים והאם את מוכנה או האם זה הזמן הנכון לך בחייך למקד ולנהל קריירה משמעותית ומספקת.

 האם אני מוכנה לקריירה?

עליך לסמן רק את המשפטים שאת מתחברת אליהם ומרגישה שהם נכונים לגביך.
בתום השאלון עליך לסכם את סה”כ המשפטים שסימנת. סכום התוצאה יתן לך את התשובה האם את מוכנה להצלחת הקריירה שלך.

 

 1. אני יודעת ממה אני מתלהבת וממה אני רוצה להתפרנס, לעומת מה שאני רוצה לשמור כתחביב או כעניין כללי

 2. המיומנויות שבהם אני משתמשת בעבודה  על בסיס יומי באים לי בקלות ובאופן טבעי.

 3. אני מכבדת ומעריכה את האנשים העובדים בתחום שלי, בחברה שלי ואת אלו אשר אני עובדת איתם

 4. יש לי מטרות קונקרטיות, מדידות וספציפיות לטווח קצר וארוך עבור הקריירה שלי, ואני יודעת לאן אני לוקחת את זה.

 5. אני פעילת networking ונפגשת פעם בחודש או יותר, עם אנשים חדשים ומעוררי השראה מהתחום שלי

 6. אני משתתפת בפגישות וכנסים על בסיס קבוע בשביל לבנות לי תמיכה וקהילה מקצועית מחוץ לחברה שלי

 7. אני מוכנה להשקיע 30 דקות ביום כדי ליצור קשרים חדשים וחשובים באמצעות רשתות חברתיות כגון LinkedIn ולייצר מיתוג באמצעות חשיפה ומובילות מקצועית

 8. אני שוקלת קריירה חדשה,  יש לי תוכנית סדורה  הכוללת תכנון פיננסי מציאותי למעבר, תכנון פיתוח מטרות מקצועיות ותכנון פיננסי עתידי שקול.

 9. אני מודעת ליכולות שלי לעוצמה הפנימית שלי ואני עושה בהם שימוש

 10. יש לי מנטור/ים אשר נותנים לי פידבק חשוב ויש להם את היכולת לפתוח לי דלתות חדשות עבורי

 11. יש לי הבנה ברורה של מה שנדרש כדי לבנות קריירה מצליחה בתחום שלי

 12. אני הערכתי את הכיוונים השונים שאני יכולה לעשות עם הקריירה שלי ועם המיומנויות המקצועיות שלי כולל עבודה בחברה, עבודה פרטית, ייעוץ, יזמיות ועוד… ואני מבינה ויודעת איזה כיוון הוא הטוב ביותר עבורי

 13. אני יודעת מה אני צריכה לעשות כדי ליצור איזון בין עבודה לחיים ואני מיישמת את זה. בנוסף יש לי תכנית מפורטת על מנת לשמור על איזון זה.

 14. אני מרגישה שאני יכולה להיות אמיתית ואותנטית בעבודה שלי

 15. אני יודעת איך לקדם את עצמי, את העבודה שלי  ואת ההישגים שלי, באופן זה אני מרגישה טוב,  וגם מייצרת תוצאות חיוביות

 16. אני מבקשת ביקורת ומשוב על בסיס קבוע מן העמיתים שלי, מהמנהל שלי ומאלה שעובדים עבורי  ואני משתפרת באופן תמידי על סמך המשובים.

 17. אני יכולה לזהות מתי אני באזור הנוחות שלי, ומחויבת לזוז מאותו מקום וגם יודעת כיצד לעשות זאת

 18. אני מרגישה שהעבודה שלי היא משמעותית ואני משפיעה, בארגון שלי  ובקהילה שבה אני חברה.

 19. אני יכולה לזהות את סימני האזהרה הנדלקים האומרים לי  מתי ואם אני צריכה לעשות שינוי עבודה או קריירה, ואני מוכנה לעשות את מה שדרוש אם וכאשר הסימנים הללו  מופיעים.

 20. אני לחלוטין מודעת ללחץ ולמתח שבה אני נמצאת וזה נימצא ברמה שבה אני יכולה לשלוט בכך

 21. אני מעדכנת  ובונה את הכישורים המקצועיים שלי כל הזמן, כך שהם לעולם לא יהיו מיושנים וחסרי ערך

 22. יש לי לפחות מודל לחיקוי אחד בחיים המקצועיים שלי, ואני לומדת מהאדם הזה כיצד לעצב קריירה מצליחה עבורי

 23. אני יודעת עם מי להישאר בקשר בחיי המקצועיים, וממי להתרחק, ויש לי את האומץ לעשות זאת בעת הצורך

 24. יש לי מסלול ניהולי ופיצוי הולם  בדיוק כפי שאני מעוניינת

 25. אני משמשת כחונכת של אנשים אחרים הזקוקים לעזרה בדרך המקצועית שלהם

 26. העבודה שלי מאוד מעניינת אותי, ואני יודעת שאני יכולה להיות בעבודה זו עוד זמן רב בלי להשתעמם

 27. אני מבינה כי אין פתרון קסם עבור שינוי הקריירה שלי או שיפור הקריירה שלי אבל אני יודעת מה לא בסדר בקריירה הנוכחית  שלי וזה כבר צעד אחד גדול שעשיתי

 28. אני כתבתי קורות חיים משודרגים כולל כתיבה ב Linkedin המציגים אותי בצורה משכנעת ומקצועית, עם יתרון יחסי על פני אחרים ובעלת הישגים בתחום המקצועי.

 29. אני מתראיינת באופן קבוע בארגונים אחרים, במידה ויש לי עסק פרטי אז אני תמיד מנסה לייצר שיתופי פעולה והזדמנויות חדשות אשר ירחיבו את פוטנציאל הצמיחה שלי

 30. המשפחה והחברים תומכים בי ולכן אני יכולה לעשות את העבודה שאני אוהבת כמו גם את הפעילויות הפרטיות שלי.

 

 

תודה רבה על השלמת השאלון “מוכנות לקריירה מצליחה”

סה”כ הציון הכולל של מוכנות להצלחת הקריירה  הוא ציון 30  מתוך סך הנקודות האפשרי. מה הכוונה? ומה בעצם צריך לעשות בהקשר לכך?

ככל שהמספר גבוה יותר, ישנם יותר מרכיבים בסיסיים המעידים על מסלול קריירה ממוקדת ומנוהלת. זאת ועוד, ככל שהציון גבוה כך את בעלת מודעות מפותחת, נחישות, בטחון עצמי, מרגישה מסופקת ומאושרת בקריירה.

יחד עם זאת, חזרי וקראי את המשפטים שלא סימנת וחשבי “מה חסר לך היום כדי להגיע בעתיד, למקום בו תוכלי לסמן את המשפטים האלה כנכונים לך”.

 

 

0 – 10

מבוי סתום ותחושת כישלון בקריירה שלך – חסרים לך מרכיבים מהותיים הנדרשים לקריירה אפקטיבית ומתגמלת. מומלץ לדחות כרגע כל שינוי בתחום המקצועי ולהכין תשתיות.  שכן אם את לא אוהבת את העבודה שאת עושה,  עכשיו זה הזמן להתחיל לבנות תוכנית אסטרטגית למיקוד ובניית קריירה חדשה ומעצימה. כגון: הבנה מה באמת את רוצה ומה המטרות שלך. מהו קיר הפחד המונע ממך לצאת לפעולה. יצירת תוכנית פעולה אפקטיבית. בנייה של רשת נטוורקינג,  מיצוב המיתוג שלך  ועוד.

הדבר המאפיין את אנשי המקצוע הטובים זה שהם מאושרים במה שהם עושים, יש להם מיקוד של הכיוון הטוב ביותר עבורם, יש בהם אמונה במי שהם והם מתמידים.  וזה בדיוק מה שחסר לך כדי לבנות קריירה המדוייקת לך. את חייבת עזרה כדי לבחון את המיקוד של הקריירה שלך וניהולה.  אין לבזבז את הזמן היקר שלך על טקטיקות חיצוניות, כגון החלפת מקום עבודה,  שאינן עונות על הצרכים הפנימיים שלך, הערכים והמניעים שלך. 

 

 

11 – 20

יש לך את היסודות שעליהם אפשר להתחיל ולבנות קריירה אפקטיבית ומתגמלת. את בהחלט חושבת על אסטרטגיה להמשך קידום והצלחה של הקריירה. אך עדיין חסרים לך מספר מרכיבים שימלאו את הצרכים והרצונות האישיים שלך כדי להמשיך ולנהל את הקריירה בהצלחה לשנים הבאות.
סביר מאוד באם תעשי שינוי בקריירה שלך בשלב הזה, ולא תגעי בנקודות קריטיות הנוגעות להתפתחות שלך והמשפיעות על הקריירה את עלולה להוביל את הקריירה שלך למבוי סתום שיגרום לטעויות ותסכול מיותר בהמשך הדרך.

 

 

21 – 25

את בהחלט יכולה לחייך. את במצב טוב למדי. יש לך את החלקים העיקריים של עבודה מתגמלת מצד אחד וקריירה שמחה בהתהוות. אבל, הציון שלך מרמז שאת ככל הנראה חסרה במרכיבים מרכזיים ביצירת קריירה מוצלחת לזמן ארוך כגון: חזון, תמיכה, איזון וצמיחה. חוסר באחד או יותר ממרכיבים אלו מונעים מבעדך את התפתחות החיים המקצועיים שימשיכו לייצר משמעות אישית הגשמה ויציבות.

 

  26 – 30

אשרייך. את במסלול קריירה מדהימה ומוצלחת! את כוכב עולה בקריירה שלך, עובדת עם האנשים המתגמלים ביותר, מרגישה משמעות ומטרה ויש לך תוכנית לצמיחה והתפתחות.

כמובן שאת תמיד תוכלי לעשות יותר, אך את מוכנה, כמעט ב- 100%, לפריצת הדרך שלך לקריירה מאושרת ומספקת. יחד עם זאת, לא “להרדם בשמירה” ותמיד יהיה עליך לבדוק עם עצמך, שהמסלול שאת נמצאת בו מותאם לצרכיך החדשים, לערכים שלך ולאינטרסים שלך, שכן כל אלו משתנים כל הזמן.

 

  

באהבה

חגית