13 וחצי דרכים כיצד למצוא עבודה כאשר אנחנו עדיין עובדים

כולם, אבל כולם יודעים , שהדבר הנכון ביותר בחיפוש עבודה זה לחפש, כאשר יש לכם כבר עבודה. עובדה! מרגישים בנוח יותר, אין לחץ כלכלי, נפשי, משפחתי ועוד ועוד…
אני רוצה להביא לכם את התמצית לעשה ואל תעשה כאשר אתם כבר החלטתם להחליף עבודה.

יש לדעת כי החלפת עבודה, היא עבודה לכל דבר ועניין. הדבר מעייף, מתיש וסוחט נפשית. לכן יש להגיע לנקודת ההחלטה כאשר אתם מבושלים, יודעים לחלוטין מהי הקריירה שלכם והכיוון הנכון לשם פניכם מועדות.
במידה ואינכם יודעים את הדברים האלו, אל תרוצו תחפשו עבודה.  תעבדו על השאיפות וקבלת ההחלטות או בקצרה ניהול קריירה ואז….

 

עדכון פרופיל הלינקדאין שלך

ישנם מספר לא מבוטל של ארגונים (בעיקר הגדולים )  אשר עוקבים אחר שינויים  בפרופיל צוות העובדים שלהם בלינקאין. מטרת הבדיקה היא זיהוי מגמות עזיבה לא מתוכננת והתנהגות של חוסר שביעות רצון. לכן על מנת להימנע מלהתפס מהרדאר של משאבי אנוש יש לוודא שפרופיל הליניקאין שלך מותאם ב 100% למשרה הנוכחית. מיותר לציין, שאסור לציין בשלב זה, שאתה מחפש עבודה בפרופיל שלך.

טיפ:  מחקרים רבים שנעשו בנושא תדמית ותפיסה בין אישית מראים בבירור כי אנשים נמשכים לאנשים מחייכים. אז תאמצו את החיוך כחלק משגרת יומכם וכמובן תשנו את התמונה שלכם בפרופיל לאדם מאושר ומחייך

כמובן שחיוך טוב גם לבריאות (:
 

לא לשרוף גשרים

שמירה על יחסי אנוש טובים נכונים בכל מצב אבל במיוחד הדבר חשוב שאתה נימצא לקראת עזיבה. אפילו עם יש לך בוס מעצבן במיוחד, עובדים לא נסבלים אשר עובדים תחתך. עכשיו זה הזמן להיות באופן חריג נחמד. כל שיחות הטרוניות שלך על החברה , על עובדים האחרים בחברה אשר ערכת עם החבר / חברה הטובה ביותר שלך שם יש להפסיק. מעכשיו יש לדבר רק באופן חיובי. תתפלא אולי שינוי הגישה שלך יוביל לשינויים נוספים. 

תזכור את משל האריה והעכבר
 
 

 

 

חשאיות

כאשר אתה מתראיין אצל המעסיק הפוטנציאלי העתידי שלך, יש להגיד לו כי יש לשמור בחשאיות על עצם העובדה כי אתה מחפש עבודה ושאתה תודה לו מאוד אם הוא יגיד לכמה שפחות אנשים, שאתה מחפש עבודה.
בהקשר הזה, במידה ומדובר בחברות מתחרות או שייתכן ותפגוש שם  עמיתים לשעבר, יהיה מן הראוי באם תגיד לאותו מנהל כי אתה מעדיף להיפגש אתו במקום ציבורי  או במקום אחר אשר איננו מתייג אותך כמחפש עבודה.

 
 

ממליצים

המלצות הם לעיתים חרב פיפיות.  במיוחד כאשר הממליץ הוא ממקום העבודה שלך ובמיוחד כאשר אותו ממליץ לא יודע שאתה מחפש עבודה.
לפיכך רק ויש חובת ממליצים ממקום העבודה הנוכחי, הדבר חייב להעשות בתיאום מושלם עם אותם ממליצים, להדריך אותם מי זאת החברה, מה התפקיד ולהניע אותם לפעולה חיובית, שכן אם בטעות אחד מהם לא היה מודע לזה שאתה מחפש עבודה. יהיה לך הרבה מאוד אי נעימויות.
אני ממליצה לבחון את הממליץ ולראות את מה שהוא אומר, כיצד הוא אומר את דבריו ולא לקבל כמובן מאליו “שיהיה בסדר”.
 

קביעת ראיונות

ככלל יש לקבוע ראיונות עבודה לא בשעות העבודה.
יש לשמור על הכלל החשוב ביותר וזה להיות יעיל ופרודוקטיבי כל עוד שאתה עובד. זה בעצם מראה מס’ דברים:
1) אפקט ההילה כלפי המעסיקים החדשים שלך, מראה תכונות של נאמנות, יסודיות ועוד…
2) הבוסים הנוכחיים שלך לא שמים לב לאותם רצונות עזיבה שלך
3) אם וכאשר תעזוב את העבודה הנוכחית, אתה תיזכר כמשקיען – אפקט האחרונות.
לכן יש לתזמן את הראיונות דבר ראשון על הבוקר,  אפשרי ארוחת צהריים או אחרי העבודה. בשום פנים ואופן אין להגיד, “מתי שאתם רוצים נקבע פגישה”.
במקרים חריגים אפשר להשתמש בימי החופשה שלך לשם קביעת ראיונות וכמובן להגיד את זה למראיינים, דבר שמגדיל הערכה למרואיין.

 

שמור סוד –  ואל תצהיר לאף אחד בעבודה על הכוונות שלך

כפי שנהגו להגיד בצבא “סוד זה רק לאחד”.  כאשר סיפרת את זה, אפילו  לקולגה הטוב ביותר בעבודה, אתה כבר לא יודע בוודאות מה הם אותם אינטרסים שלהם בחברות איתך.
וברגע שכדור  השלג מתגלגל, האפשרות הסבירה ביותר שתימצא את עצמך מחוץ לעבודה  תוך מס’ שבועות ספורים וזאת ללא הכנה מספקת.
יוצא מן הכלל זה כמובן שאתה יודע על תהליכי פנים ארגוניים הקשורים להתייעלות ושאמורים להתרחש בשבועות או בחודשים הקרובים או שיש לך הסכם עם הבוס שלך על פיטורים מהעבודה לתאריך מאוחר.
ממוקדים
יש להישאר ממוקדים בעבודה הנוכחית שלך, ולבצע את התפקידים שלך ברמת ביצוע הגבוהה ביותר שניתן  עם רמת מוטיבציה ואכפתיות גבוהה ביותר. הדבר בעצם משדר כבוד ומקצועיות למעסיק שלך וישמור על המוניטין שלך.
למרות שברור שדי קשה לעבוד בשתי עבודות (חיפוש עבודה זו ממש עבודה לכל דבר ומשכזו היא דורשת ריכוז ומאמץ.) אבל יש תזכיר לעצמך מי נותן לך שכר חודשי ובהתאם לכך תכלכלי את צעדיך.
  

 

שימוש

המעסיק יכול ומותר לו לנתר תקשורת פנים וחוץ ארגונית ובלבד שנעשתה בציוד החברה, לכן אין להשתמש במחשבי החברה, חשבונות אימייל של החברה וכך גם טלפונים (ניידים וקבועים) בחיפוש עבודה.
חלק מתהליך קבוע של  מחלקת ה IT , כוללות בדיקות הבטחה שונות של ניתוח נתוני התקשרות וחיפוש חריגים כגון: האם יש התקשרויות חריגות לחברות מתחרות ולחברות כ”א  לפיכך כל ההתקשרויות במידה ואתה רוצה להבטיח לך שקט נפשי ובטחון תעסוקתי, חייב להתקיים רק במסגרת של תקשורת פרטית בלבד.

 
 

לבוש

אין להתלבש לעבודה בצורה שונה לעבודה או לשנות קוד לבוש ממה שהיית רגיל להתלבש עד כה.
אם אתה רגיל להופיע ב t-shirt ופתאום מופיע בחולצה מכופתרת כולל נעליים אלגנטיות, הדבר עלול לעלות שאלות בסגנון “נו, אז אתה עוזב אותנו…?”
שאלות אלו הם פתחון פה שאתה לא היית רוצה לעמוד מולם, לכן עדיף שתיקח בתיק העבודה בגדי החלפה  ותחליף  ברכב או במקום אחר לבגדים יצוגיים. 

 
 

מדיה חברתית

אין להזכיר את חיפוש העבודה שלך בפייסבוק, או בכל מדיה חברתית אחרת כולל קבוצות ב WhatsApp אשר יש בהם חברים מהעבודה, זה יכול למצוא את הדרך למעסיקים שלך או חמור מזה למעסיקים הפוטנציאלים אשר  עלולים לראות זאת כחוסר שיקול דעת.
כמובן יש להגיד לכל החברים והקרובים לך שלא לדבר ולפרסם על כך שאתה מתכוון לעזוב את העבודה.

 
 
 

שליחה

אין לשלוח את קורות החיים שלך לכל מודעה שהיא, יש לוודא כי קורות החיים שלך נשלחים רק ליעד מוכר וידוע. ישנם מקרים שחברה לא מציינת את השם שלה בלוחות מודעות וקוראת לעצמה “חברה מובילה בתחומה / חברת הייטק צעירה ודינמית וכו’. יש לוודא ולחקור מי זאת בדיוק החברה הנ”ל ולא שאתם שולחים את קורות החיים שלכם דווקא לחברות הנוכחיות שלכם. 

טיפ: יש לוודא כי קורות החיים שלכם עונים לפחות על 90% מדרישות המשרה וחובה להשתמש באותם מונחים מקצועיים כפי שהשתמשו במודעה

 

אמיתי

תמיד יש להיות כנה בקשר לכוונות שלך במידה ומעמתים אותך מול הממונים שלך.
באם שמרת על כל הנקודות למעלה, והממונים שלך גילו בכל זאת את הכוונות שלך לעזיבה. תמיד תהיה כן. אין דבר שהוא רע יותר משקר ושיודעים שמשקרים. הדבר הזה מציב אותך באור לא חיובי.
חשיבה מחדש
יש להאט את החיפוש שלך במידה ומצאת כי אתה עדיין מאושר במקום העבודה הנוכחי. יש לחקור מה לא מצא חן בעינך. אלו הזדמנויות היו טובות יותר במקום העבודה השני ואלו יתרונות בנוכחי.

 

יש לזכור כי להחליף אותה עבודה באותה עבודה בדיוק זה לא קידום מקצועי. יש להחליף עבודה רק באם אתה משוכנע כי הדבר יקדם את הקריירה שלך  או שהאפשרויות לקידום הם גבוהות יותר.

 

בכל מקרה יש לפנות ליועץ קריירה אשר ייבנה יחד איתך תוכנית פעולה אסטרטגית נכונה עבורך.