4 דברים שצריך לדעת במידה ואתה רוצה לעזוב את התפקיד שלא גורם לך אושר

אל תפקפק ביכולות שלך

פגשתי במהלך הקריירה שלי מאות נשים וגברים, אשר עבדו במקום עבודה אחד לאורך שנים ואז כאשר מגיעה שעת הכושר לשינוי, הם פשוט נשארים קפואים, הם לא יודעים ומודעים לאלו יכולות נפלאות וייחודיות יש להם.
הם קפואים ביכולת העבודה שלהם ולכן הם לא מתקדמים לתפקידים שונים ומגוונים, הערכות שלהם נמוכות והמוטיבציה שלהם לעשייה היא ברמה המינימלית. זאת למרות שהם מרגישים שהם מסוגלים ליותר, הם לא ממצים את היכולת שלהם וכמובן התחושה שלהם, שהעבודה לא מאתגרת אותם. אבל כמעט ולא ניתן לעשות את השינוי משום שהם קפואים ומפחדים.

מה לעשות: להתחיל לנהל את הקריירה שלך ולמקד אותה, יש להפסיק להטיל ספק ביכולות שלכם. יש ללכת לסדנאות העשרה, לחקור את הפוטנציאל הגלום בכם, יש לחפש את הדבר שמביא לכם אושר, יכול להיות תחביב או יכול להיות שזה חלק קטן מהמשרה שלכם שיש לפתח שיעצים את היכולות שלכם. רק על ידי השקיה ודישון של אותם יכולות “אבודות” אפשר יהיה לגדול ולהתגבר על הקיפאון ותחושת החידלון ולהשיג את ההצלחה והסיפוק שעליהם חלמתם..

ID-10089987

 

לדבר על הכישורים שלך

לא סתם חז”ל אמרו ” אִם אֵין אֲנִי לִי, מִי לִי? וּכְשֶׁאֲנִי לְעַצְמִי, מָה אֲנִי? וְאִם לֹא עַכְשָׁיו, אֵימָתַי?” אם אתם לא מזהים את הכישורים והיכולות שלכם אתם לעולם לא תוכלו להתקדם ולפיכך תשארו עם אותם תירוצים “למה אתם צריכים להיות באותו מקום עבודה שאתם שונאים. מקום עבודה שלא מאתגר אתכם. מקום עבודה אשר גורם לכם לרדידות מחשבתית וביצועית. זה אותו מקום עבודה שמצריך מכם כוחות לגרור את עצמכם מהמיטה בבוקר. כל בוקר. וכשמגיע יום חמישי החיוך פורץ החוצה ויש סוג של תחושת הקלה. 

אם אתם לא מחוברים למה שאתם עושים טוב, לא תוכלו לראות הזדמנויות, אשר צצות לכם, משום שאתם עסוקים בהישרדות היום יומית, בקשיים  של לצאת מאותו אזור הנוחות ולהעז לפרוץ קדימה.

לכן הכנתי מספר אפשרויות באמצעותם תוכלו לראות את אותם כישורים של האני האמיתי שלכם.

1)   במי מהחברים או מהעמיתים שלכם לעבודה אתם מקנאים. קנאה אשר קשורה  למקצוע שלהם, להנאה שלהם ממה שהם עושים. תשאלו את עצמכם: מהו הדבר ולמה?! זה גורם לכם לקנאה.

2)    תשאלו חברים ועמיתים לעבודה אשר מכירים את היכולות שלכם ואוהבים אתכם: האם אתם מתבלטים בעבודה שלכם. במידה והתשובה כן, יש לשאול באיזה אופן אתם מתבלטים. במידה והתשובה שלילית יש לשאול, מה יש לעשות לדעתם כדי להתבלט בעבודה שלכם?

3)   לבקש המלצות ב Linkedin מעמיתים אשר עבדתם איתם בעבר

4)   לכתוב רשימה של יכולות וכישורים, אשר אתם משתמשים בעבודה שלכם. לדוג’: מו”מ, ניתוח לוגי, פתרון בעיות מורכבות, יחס בין-אישי ועוד…

 

ללמוד, להפעיל ולעבוד ב Networking

כשאתם עובדים בארגון, אתם שוקעים לתוך המשימות היום-יומיות שלכם. שוקעים לתוך הבעיות הפוליטיות, הארגוניות השוטפות שאתם נמצאים בהם. אתם מבינים ושונאים את תהליך “השקיעה”, אבל כמו ביצה – הדבר שואב אתכם למטה עוד ועוד והזמן עובר. במהלך השנים האלו של “השקיעה” אתם לא יוצרים מערכת קשרים. חוסר היכולת והרצון ביצירת הקשרים נובע בעיקר ממשך הזמן הרב שהייתם שם, סמכתם על העבודה שתעניק לכם את כל מבוקשכם וכאשר הגיע רגע האמת, אתם לבד.
זאת טעות גדולה ביותר עבור הקריירה שלכם, ולא משנה היכן אתם נמצאים. אתם תמיד תצטרכו תומכים על מנת להתקדם, אנשים אשר יראו לכם את הכיוון בייתר בהירות ודרכם את ההזדמנויות.

לכן יש לבצע את המשימות הבאות כבר היום וללא תירוצים.

        הצטרפות ל Meetup שונים, שיכולים לקדם את הקריירה שלכם  http://www.meetup.com/

        הצטרפות לקבוצות Linkedin  שונות -במידה ואתם לא מכירים את הלינקדאין, קחו קורס קצר שישפר את המומחיות שלכם ויציג אתכם כמומחים

        כתיבת מאמרים והשתתפות בדיונים בלינקדאין

        כתיבת בלוג, שכsuccesskeysuccesskeySUולל תכנים מקצועיים

או כל דבר אחר אשר נראה לכם כי אנשים מהתחום שלכם מסתכלים בו.

 

לשחרר

בניית פרופילים אינטרנטיים, זאת עבודה.  עבודה ביצירת Networking זאת עבודה. עבודות אלו דורשות משאבים, זמן ואנרגיה. אז אם אתם הטיפוס שעובד 24/7, הטיפוס אשר מנהל בצורה של מיקרו-ניהול , הטיפוס שחייב לדעת הכל. אז תדעו כי האפשרות להצלחה שואפתלאפס.

אתם חייבים להרפות ממשימות השוטפות שלכם, מאותה טרדה יום-יומית שאתם נמצאים בה, ולהתחיל להתמקד בבניית הקריירה שלכם. 

השאלה שתמיד שואלים אותי זה כמה? כמה לשחרר? או כמה זמן להשקיע?
התשובה היא כ 20% מהזמן שלכם חייב להיות מוטה לבניית העתיד החדש שלכם, לבניית האני החדש. לדוג’: אפשר “לנצל” חלק מהשעות, שאתם נמצאים במשרד, ע”י יצירת דיונים וישיבות עם קולגות מחוץ לארגון. גם תלמדו ותחכימו מה קורה בארגונים אחרים וגם תייצרו קשר עם אותם אנשים. חלק מהזמן הוא אותו זמן “פרטי”, שמעכשיו חלקו ינוצל לפגישות ולקידומכם האישי.

המטרה שלכם, זה להראות את האני שלכם. האני עם היכולות המיוחדות, שיגרום לאנשים להיות בסביבתכם וללמוד מכם. ולא סתם נאמר ” אִם אֵין אֲנִי לִי, מִי לִי? וּכְשֶׁאֲנִי לְעַצְמִי, מָה אֲנִי? וְאִם לֹא עַכְשָׁיו, אֵימָתַי?