5 צעדים לחופשה משפחתית מאושרת

חזרנו מהחופשה ומיד נכנסנו ל”מרתון” שגרת חזרה ללימודים. אוטוטו החגים בפתח ולי יושבת בראש תובנה שהבאתי מהחופשה האחרונה שלי ושממש היה לי חשוב לשתף אתכם.

 

לאורך הקריירה שלי , הקפדתי תמיד לצאת לחופשה שנתית עם המשפחה. רק אנחנו. זוג הורים והילדים. יש משהו בהתנתקות הזו והביחד, שמחבר אותנו זה לזו . שמייצר לנו הסתכלות מזוית אחרת זו על זה. בוודאי שיש לנו חוויות, המשותפות רק לנו ויוצרות מעין “סוד פנימי” שהוא רק שלנו.

 

במהלך החופשה הטלפון היה מנותק וזרוק איפ’שהו ולא היה לי שום צורך להתחבר ולראות מה קורה “בעולם”. פשוט התענגתי לעצמי, עם המשפחה שלי ועם החוויות שאספתי בכל יום מחדש.

 

בחופשה האחרונה שלי, כשאני שוכבת לי על אחד מחופי סרדיניה המהממים, מסתכלת על האנשים, שגם הם מן הסתם בחופשה, פתאום שמתי לב שאף אחד, אבל אף אחד, לא מחזיק במכשיר נייד. מבחינתי זה היה דיי מפתיע, בפרט אם תסתכלו סביבכם בחוף הים בארץ, כמעט שאין אף אחד בלי מכשיר נייד. פתאום, נפלה לי תובנה של מה זה באמת להתנתק, להרגע ולחוות חופשה.

 

הכל קשור לגבולות.

בעצם, כל אחד מגדיר מהו גבול בהתאם לפרשנות שלו, אך למעשה בלי גבולות אין חיים. המחיר של חוסר גבולות הוא מחיר שהולך וגדל עם הזמן ושואב מאיתנו את כל האנרגיות הטובות והמעצימות שלנו.

922f3e_52ced33f09fb422da2ca75da3edd60f9

 

אז מה עושים ? 

  1. נפרדים מהתקשורת. האם אתם מספיק אמיצים,  להסכים לקבל, שאחרים בהחלט יכולים להסתדר בלעדיכם וגם אם יש משהו שעליכם לדעת עליו, תשאלו את עצמכם, האם הוא כל כך דחוף וקריטי שמצריך מכם לשמור על הנייד צמוד אליכם ? 

  •  רק אם תסכימו להשתחרר ולהתנתק תוכלו להנות מחווית החופשה שלכם. להנות ולהתחבר באמת לבני המשפחה שלכם לחברים שלכם. 

 

2. עליכם לקבוע תאריכים לחופשה, לסגור ביומן ולעדכן את הסביבה המקצועית שלכם    (מנהל ישיר, עמיתים, עובדים, לקוחות). להבהיר שאתם יוצאים לחופשה ושלא תהיה לכם גישה למיילים או לנייד.

 

3. לעדכן במייל חוזר שלכם, בהודעה ברורה, כי : “יצאתם לחופשה מתאריך — עד לתאריך– בכל נושא דחוף ניתן לפנות ל…”.

 

4. לסכם עם מישהו, שאתם סומכים עליו, לתת גיבוי ורק אם יהיה מקרה חרום אמיתי, שיצור עימכם קשר לעדכון. 

תחליטו עם עצמכם מה זה אומר מקרה חרום. 

 

5. אם עליכם להחזיק את הנייד, מאילוצים שונים, לצורך אישי, אני ממליצה על רכישת כרטיס סים זמני עם מספר חדש ואת המספר הזמני תעניקו רק למי שבאמת תלוי בכם. 

 

 

אני יודעת שיש מבינכם האומרים “אין מצב, אני חייב להיות מחובר…איך אני יכול להשאיר את….” ולהם אני אומרת  –  זה הזמן לבחון את מידת האומץ שלכם ולבנות גבול ברור בין הזמן המקצועי לזמן האישי, כי אם אתם לא תשימו גבול, בעצם ויתרתם מראש על הצרכים והרצונות שלכם ועל חווית החיים.

 

“תהנו מהדברים הקטנים בחיים. כי יום אחד תסתכלו אחורה ותגלו שהם הדברים הגדולים”