5 שאלות שמנהיג חייב לשאול את עצמו כל השנה

חמשת השאלות, שכל מנהיג חייב לשאול את עצמו כל השנה

חגית סנובסקי

שאלות המפתח ליצירת מנהיגות…

שנה חדשה מביאה עמה ציפייה, תקווה וגם אי ודאות.

שאלות רבות רצות לנו במחשבה “איך תהא השנה, מה ההזדמנויות שלנו ומה השיעורים שעלינו לעבור להתקדמות והגשמה בחיינו?”.

שאילת שאלות הוא כלי עוצמתי שמסייע לנו להתמקד ולדייק את מה שאנו רוצים להיות, הדרך בה אנו רוצים לצעוד והחוויה של מה שאנו רוצים להרגיש.

או במילים אחרות, להנהיג את חיינו ולשמש מנהיגים לאחרים.

 

מנהיגים שואלים שאלות שמאלצות את ההיגיון לחשוב מעבר לתבניות המוכרות. שאלות המעוררות סקרנות, יצירתיות וחשיבה עמוקה המעניקה גם לעולם הרגשות לנוע פנימה בתוכנו.

מה הקושי? לשאול שאלה טובה היא לא משימה קלה. זה דורש מאיתנו להסתכל מעבר לפתרונות פשוטים ומקובלים ולפתוח את הראש לרעיונות חדשים ולפעמים, אולי גם קצת הזויים. זה דורש מאיתנו להיות בהקשבה אמיתית ובקבלה של האחר. זה דורש מאיתנו לא לקבל כל דבר כמובן מאליו. זה דורש מאיתנו להיות אמיצים!

מעניקה לכם לחג 5 שאלות המתאימות למי שרוצה לנהוג כמנהיג בחייו. אני מאמינה, בכל ליבי, ששאלות אלה בעלות ערך רב למי ששואל וכמובן למי שעונה, שכן שאלות אלו מעוררות חשיבה מחוץ לקופסא ומייצרות התפתחות וצמיחה של האדם כמנהיג ומשפיע.

“רגע מה?”

בעולם האינסטנט, לעיתים אנו כל כך בטוחים בעצמנו שאנו קופצים למסקנות בלי מספיק מידע ואז אנו תומכים או מתנגדים לפתרון או להצעה שהוצעה. הקלות הזו מעמידה אותנו ואת ההחלטות שלנו בסיכון של ניהול כושל או אפילו בהחמצה של הזדמנויות.

 

מנהיגים צריכים להיות בהקשבה ולשאול שאלות, בפרט אם הפיתרון נראה קל או משהו אינטואיטיבי לא מרגיש בסדר. עצם השאלה  “רגע, מה?” הוא תרגיל עצירה לגיטימי, בו יש לבחון אפשרויות נוספות לקבלת החלטות מושכלות.

 

נשאל לדוגמה: רגע, מה ? האם זה הפתרון היחיד שאפשר להגיע אליו?” ננסה להגיע לתובנות אחרות, באותם נתונים ומזוית מבט של כל אחד מהצדדים.

“אני תוהה מדוע …?” או “אני תוהה אם …?”

מכירים את הילדים בני ה-3, 4, ששואלים “אמא, אבא, למה?” ולא מרפים?! ושואלים שוב ושוב “למה?” והסקרנות רק הולכת וגוברת אחרי כל תשובה שהם מקבלים? מכירים את זה ?

כך בדיוק מנהיגים צריכים לנהוג. לשאול למה ולהשאר סקרנים, כי אז מגיעות ההזדמנויות והרעיונות החדשים. ללא ה”למה?” אנו נשארים באזור הנוחות ועלולים לאט לאט לשקוע.

 

כאשר מנהיג שואל “אני תוהה מדוע …” זהו הצעד הראשון להתגבר על התשובה “כי ככה זה”. תשובה הסותמת פיות, דעות או חשיבה של אחרים ומונעת התפתחות וצמיחה. כי השכל לא נמצא אצל אדם אחד, אלא אצל כולנו יחד.

 

עצם השאלה: “אני תוהה אם אפשר לעשות דברים בצורה אחרת?” יוצרת את השינוי והלגיטימציה לסקרנות ולצמיחה בקרב הצוות והאנשים שסביב המנהיג.

“אנחנו לא יכולים לפחות …?”

לעתים אנו נמצאים בסיטואציה של “התנגשות” בינינו לבין אחרים , בין חברי הצוות או הנוכחים בנושא מסוים. כל צד מושך למקום אחר. ולא נראה פתרון באופק.

 

השאלה “אנחנו לא יכולים לפחות …?” היא שאלה מרגיעה את הרוחות, מניעה לפעולה ויוצרת מכנה משותף בין כולם המאפשר התקדמות.

 

לדוגמה  “אנחנו לא יכולים לפחות להסכים על מספר עקרונות בסיסיים?” או “אנחנו לא יכולים לפחות להתחיל, ולהעריך מחדש במועד מאוחר יותר?” עצם שאלת השאלה מביאה פתח להתחלה חדשה.

“איך אני יכול לעזור?”

האינסטינקט של בני האדם הוא לעזור לאחר. לעיתים הצורך בתוצאות מהירות גורם למנהלים לעשות במקום העובדים שלהם ובכך העזרה הופכת לנזק יותר מאשר תועלת. דבר זה מונע מהעובד לצמוח ולהביא רעיונות חדשים ובמקרה הגרוע, הוא מסתובב מתוסכל ולעולם לא ייקח אחריות.


לכן, כשמישהו מתלונן או מביע תסכול, במקום לקפוץ להציע פתרונות, קודם כל נקשיב ואח”כ נשאל, “איך אני יכול לעזור?” שאלה זו מאלצת את השואל לחשוב ולהגדיר את הבעיה שיש לפתור, והאם הוא באמת זקוק לעזרה.

“מה באמת חשוב?”

שאלה זו היא המצפן לכל השאלות. מה באמת חשוב הן בהיבט הפנימי והן בהיבט החיצוני. כשיש שינוי, דברים לא מסתדרים או הופכים למורכבים ומסובכים, כשיש סוגיות רגשיות, כשמתפזרים ואין מיקוד, עצם שאילת שאלה זו, “מה באמת חשוב לי עכשיו לקדם? מה באמת חשוב לבצע כדי שהמשימה תצא לפועל? מה באמת חשוב כדי לעשות שינוי ?” , מייצרת איזון וסדר עדיפות, הנכון והמתאים לאותו רגע ומקדמת קבלת החלטות נכונה ואפקטיבית לקידום והתפתחות.

סיכום

מנהיגים וכאלו שרוצים לחיות את חייהם כמנהיגים, צריכים לשאול את חמש השאלות הללו על בסיס יומי וגם במהלך רגעים קריטיים. אלה שאלות אותם מצאתי כחמש שאלות שימושיות כדי ליצור אחווה, הבנה, יצירת רעיונות חדשים, מיקוד, התפתחות אישית והשפעה על ההתפתחות של האחרים, ובסופו של דבר להרגיש סיפוק ומימוש עצמי.

 

מברכת אתכם, בשנה טובה ומבורכת בשפע של שמחה, אהבה ושלווה בכל דרך בה תצעדו.

מכל הלב, חגית

אהבת, תשתף את המידע גם לחברים שלך