איך לבקש קידום ולהשיג זאת!

חגית סנובסקי

איך לבקש קידום ולהשיג זאת

אנחנו עובדים בארגון הכי טוב שחלמנו עליו, מקבלים משכורת שווה, תנאים מעולים, אנשים מצויינים ואפילו המנהל נפלא. אבל משהו חסר.
מה זה “המשהו” הזה?
מימוש עצמי או במילים מעולם הקריירה : הקפיצה לתפקיד הבא – קידום.
הרבה פעמים אני נפגשת עם מנהלות וגם מנהלים שמחכים. ומחכים.
חושבים שמישהו יראה אותם וייתן להם את התפקיד הבא. לא, זה ממש לא כך!
עלינו להבין קודם כל, מי אנחנו, מה הערכים והחזון המקצועי שלנו, מה הערך המוסף והתועלת שאנחנו מביאים להצלחה בתפקידים שהיינו בהם עד כה. מכאן עלינו לעשות מפה אסטרטגית לקפיצה הבאה שלנו. לקידום התפקיד הבא.
להלן מספר צעדים אסטרטגיים ליצירת הקידום שלכם:

להשיג קידום
 • מיקוד – עליך להיות ברורה לגבי מה את רוצה להשיג וגם מה את תרגישי אם לא תקבלי זאת.

 • לעשות מחקר חיצוני – הרבה פעמים אני נפגשת עם נשים שמקיימות שיחה עם המנהל שלהם ומבקשות שכר על בסיס תחושה. זאת טעות ענקית!!
  חייבים לאסוף מידע חיצוני לגבי רמת השכר הקיימת בשוק לתפקידים הדומים לשלך, הכולל: רמת ההשכלה, הסמכה והכשרה, שנות ניסיון, תחום אחריות והישגים.

 

 • רשימת מכולת של הישגים – מידע הוא חשוב אך לא מספיק. עליך לערוך רשימה של כל ההישגים שלך ומתוכם לבחור 5 הישגים מובילים שנתנו ערך לארגון שלך. חובה להביא זאת באמצעות עובדות ולא תחושות. למשל: חיסכון שהושג, לקוחות חדשים, הכנסות שנצברו, פרוייקטים שייזמת וההשפעה על הארגון תהליכים שייעלת וכו’. כלומר להציג עובדות שסייעו לארגון להשיג את מטרתו.

 

 • תיזמון – תיזמון הקידום חשוב גם הוא. עליך להבין מה נדרש ממך כדי להצליח בתפקיד הבא ולהכין מבעוד מועד את הידע ו/או הניסיון הנדרשים לכך.

  בהקשר זה אני תמיד נזכרת ברמטכ”ל אייזנקוט . בשנת 2011 הוצע לו להיות מועמד לרמטכלות אך הוא בחר שלא להציע את מועמדותו כי הוא הבין שהתיזמון לא מתאים. למה? כי הוא חשב שהוא לא מוכן עדיין לתפקיד.לאחר, 4 שנים, בהם שצבר את הניסיון והמידע החסר לו הוא נבחר ברוב קולות לרמטכ”ל צבא הגנה לישראל.

 • “מה אומרים עליך” – הזדמנויות מגיעות מאנשים. כן גם בהקשר של המלצות, קשרים וחיבורים הדדיים.
  בין אם הרצון לקידום הוא בארגון עצמו ובין אם מחוצה לו, הרי עליך להבין שללא גיבוי מאנשים זה כנראה לא יקרה. המלצות, משובים, קשרים עם משפיענים ומקבלי החלטות הם חשובים מאד כי הם מייצרים השפעה חיובית עליך כמיתוג אישי ועל החלטתו של מקבל ההחלטה.

  רונית הגיעה אליי לקפיצה הבאה שלה בקריירה, ובניתוח מפת הקריירה שלה הבנו שיש בה הכל לתפקיד הבא למעט קשרים. או כמו שאני קוראת לזה לבנות רשת קואליציות ליצירת לובי. כדי שהם ישמשו כוח ממליץ ומשפיע על מקבלי ההחלטות לבחור ברונית. כי כמו שאנחנו מבינים, הזדמנויות מגיעות מאנשים.

  כשאת נגשת להציע את מועמדותך לתפקיד הבא תגיעי עם מכתבים, מילים, המלצות בלינקדאין או כל מסמך אחר שיש שם המלצות מאנשים שמכירים ועבדו איתך.

 • גיבוש תפיסה מקצועית – כאשר את בוחרת את התפקיד הבא שלך עליך לחשוב ולגבש לעצמך תפיסה מפורטת מה את הולכת לעשות בתפקיד הבא , מה יהיו ההשפעות של מהלכים את תקדמי ומה התוצאות שאת רוצה להשיג עבור הארגון.

  בתקופה בה הייתי מנהלת משאבי אנוש ורציתי לעשות את הקפיצה הבאה לסמנכ”ל משאבי אנוש, הבנתי וגבשתי לעצמי את התוכנית והערך שאני הולכת לייצר לארגון ולעובדים בו. כשמנכ”ל הארגון שעבדתי בו, זימן אותי לשיחה בנושא ושאל אותי איך אני מייצרת הצלחות בתפקיד הבא ידעתי בדיוק מה אני אומרת. אין ספק שזה הרשים אך בעיקר הוא ידע שיש לו שקט בגזרה הזו.

 • תתחברי לעו”ד של השטן – בדר”כ אני פוגשת אנשים שמבקשים לעשות הכנה לקראת ראיון עבודה אך מה עם הכנה לקראת הקפיצה הבאה שלך?!

  כשאת מכינה את הספיצ’ שלך זה לא מספיק להכין בראש אלא חשוב מאד לבטא אותם בקול רם. כדי לתרגל זאת תבחרי מישהו שאת סומכת עליו שיכנס לנעליים של הצד השני, ויהפוך להיות עו”ד של השטן, שישאל שאלות קשות, יעלה אתגרים ויתקיל אותך, כך שתהיי מוכנה לשיחה חשובה זו.

 

 • ערכים וחזון אישי – עם כל הכבוד לנתונים, מידע וקשרים חשוב מאד להביא את ה”אני מאמין “ שלך ולהציג את החזון שלך והערכים המתלווים לו. חשוב לדבר על המטרות האישיות שלך שמשתלבות עם היעדים העיסקיים המובילים של הארגון . אמירה אישית זו עושה את ההבדל ומייצרת לך מיתוג של מובילת דרך, מנהיגה עם שליחות.

 

 • להשתלט על הרגשות שלך. – מי שמכיר אותי יודע שאחד הדברים שאני מדברת עליהם הוא להיות מנהיגה אמיצה זה לבטא גם את עולם הרגשות שבך.
  יחד עם זאת, במשא ומתן אין מקום לרגשות. עליך לבוא בטוחה במי שאת, ובמה שאת רוצה. וממש כמו ניהול עסק (את היא העסק).
  עליך להציג את התרומה שלך, את יכולת ההשפעה שלך בארגון, איך את הולכת לגרום לזה לקרות, למה דווקא בארגון הזה ומה התועלת שתצא לארגון ולמנהל שלך אם את תמלאי תפקיד זה.
  אם התשובה תהייה “לא” או “עדיין לא” אין מקום לעלבון או חוסר אונים. תבקשי לדעת למה??!! תציעי לקבל הזדמנות ולשבת יחד עם המנהל לבנות תוכנית שתתווה את הצעדים הנדרשים כדי לקבל את הקידום שאת רוצה.

 

ולסיכום, אל תוותרי על מי שאת , על הרצונות והחלומות שלך ותצאי באומץ להשיגם בין אם זה בארגון הנוכחי או בין אם בארגון אחר.

 

אני כאן בשבילך,

חגית

 

במהלך העשור האחרון, עזרתי למאות אנשים להגיע להגשמה שלהם. 

אז אם גם אתם רוצים להגיע להגשמה ולהצלחה אישית ומקצועית  

המשולבת בבטחון עצמי, אומץ ומיקוד. אני כאן עבורכם. 

השאירו את פרטייכם כאן   או ישירות דרך ה Whatsapp ואחזור אליכם עוד היום

 

מאחלת לכם
שתגלו על עצמכם עוד קצת… 
המשך שבוע מוצלח

חגית