איך לשווק את עצמך לקידום והגשמת הקריירה שלך?

איך לשווק את עצמך לקידום והגשמת הקריירה שלך?

חגית סנובסקי

איך לשווק את עצמך לקידום והגשמת הקריירה שלך?

 

בעולם התעסוקה של היום , אם אתם רוצים להתקדם, להשיג את התפקיד הנחשק, ולהרוויח יותר כסף, עליכם לשווק את עצמכם.

רגע, אתם בוודאי תוהים ואומרים לעצמכם: “אני לא איש מכירות. אני לא חלקלק ובוודאי לא יודע למכור” וזו בדיוק הטעות הגדולה. מכירות זה לא שיווק. ושיווק מוצר זה לא שיווק עצמי.

 

יש דרכים רבות שניתן לשווק “את עצמי” שזה בדיוק אתם.

בצורה מכובדת, אלגנטית ואינטליגנטית.

 

ברגע שתבינו את המשמעות של שיווק עצמי לצורך השגת המטרות האישיות והמקצועיות שלכם אתם תבינו מה ההבדל בין קריירה מצליחה בה אתם מרגישים סיפוק ומימוש עצמי לבין לקום בבוקר לעוד יום של עבודה.

 

מה הצעד הראשון ? נטוורקינג!

מפת צעד ראשון לבניית רשת קשרים חברתית

האם חשבתם פעם כמה קשרים יש לכם ? איזה סוג של קשרים? כמה באמת אתם משקיעים ומתחזקים את הקשרים האלה? ואם לא, אז למה לא?

הצעדים הראשונים לקידום והגשמת הקריירה שלכם:

 

  • להכין רשימה של אנשים. מכרים, חברים, משפחה שמזמן לא הייתם בקשר. עליכם להתקשר ולברך אותם בכל חג, ימי הולדת, אירוע מיוחד. וזו הזדמנות לשאול לשלומם ומה קורה עמם בימים אלה. תתפלאו, הרבה פעמים משיחה כזו אתם מקבלים המון מידע שבדיוק הייתם צריכים.

 

  • נניח שלא הספקתם להתקשר לכולם. מה עושים ? יש את אלה ששולחים בתפוצת נאט”ו סמס כללי ובזה הם עשו את הנטוורקינג שלהם. זה ממש לא זה!
    כדי להעיר את הקשר , אתם תבחרו את האמצעי המתאים לכם ביותר: מייל,SMS, טלפון, לינקדאין, פייסבוק, לא חסר ותפנו באופן אישי לאותם אנשים. לאחר שענו לכם משם תמשיכו הלאה.

 

  • בטח עכשיו אתם שואלים את עצמכם “OK התקשרתי , מה אני אומר לו שככה נחתתי עליו ?” תחשבו ותנו הקדמה עם הסבר הגיוני, למשל: “פגשתי את יעל מהאוניברסיטה ודיברנו עליך….” או כל סיפור סביר אחר – כדי שלא תמצאו את עצמכם, סתם עם עוד חבר בפייסבוק שהוא חסר כל ערך, לקריירה שלכם.
    אופס. הבן אדם לא הגיב לכם. מה עושים ? כלום. ממשיכים הלאה. תחשבו לעצמכם :”איזה פספוס לנטוורקינג  – שלו”.

 

  • שימו לב – ראו הוזהרתם! אתם לא מעיזים לבקש במעמד הזה דבר! זה לא הזמן. יותר מזה, גם אם אתם מובטלים שנה, ויציעו לכם עזרה תסרבו בתוקף. תתעקשו על זה שרק רציתם לאחל חג שמח, שתשמחו לשמור על קשר, ולהיפגש לקפה. זה הכל.

 

  • הקפידו להמשיך ולתחזק כל קשר בתדירות המתאימה לו: אחת לחודש, לחודשיים, לרבעון, ומינימום פעמיים בשנה חגים ימי הולדת וכל מה שעולה לכם, כולל מפגשים פיזיים מעת לעת. שהרעיון עובד על ‘תן וקח’ – קודם כל ‘תן’, רק אחר כך ‘קח’.

 

  • כשאתם מרגישים שביססתם את הקשר וכבר נתתם את המינימום הדרוש, רק אז אתם יכולים להתחיל לבקש. ככה העסק הזה עובד. וביננו אף אחד לא אוהב להיות במינוס.

 

לסיכום – אל תפחדו מנטוורקינג. זה לא מסובך, קצת תרגול והדברים ירוצו. בניגוד למה שרבים חושבים, אנשים כן רוצים לתת. כל אחד מסיבותיו הוא: לתת לשם שמים, לשם הסיפוק, ההשפעה, או רק משום שהם יודעים שיבוא היום שגם הם יצטרכו. אז אתם תתחילו היום !

אהבת, תשתף את המידע גם לחברים שלך