3 דברים שאנשים המצליחים להשיג את החלומות שלהם עושים בצורה שונה

חגית סנובסקי

בראיונות שנעשו עם אנשים מצליחים מסתבר שיש 3 פעולות שכולם עושים בהגשמת החלומות שלהם, לעומת אנשים שהעדיפו להשאר באזור הנוחות:

-1-

הם לא מתעסקים בפחד שלהם ובמחשבות האם “אני מספיק טוב”, “האם אני ראוי”, “מה יגידו” וכו’. הם ממוקדים בהחלטות שלהם ומאמינים בכל ליבם שזה אפשרי ועושים את הפעולות הנדרשות.

בשיחות שלי עם אנשים אני מגלה שהם נמצאים בלופ. האמונה שהם “לא מספיק ” (טובים, חכמים, צעירים, מבוגרים, מנוסים, משכילים, וכו’) מייצרת להם פחד מלנסות לעשות את הצעד הראשון. הפחד מערער את הביטחון ועולה המחשבה “מה יקרה אם זה לא יצליח” ובכלל, “חבל על המאמץ וההשקעה”. וכמו נבואה המגשימה את עצמה אכן הם מנציחים את המציאות העגומה בחייהם ומרגישים תקיעות.

 

טיפ: בכל פעם שעולה מחשבה של “אני לא מספיק…..” לעצור ולשאול את עצמנו: האם זאת האמת? האם יש עובדות התומכות בכך שזאת האמת? וגם אם זאת האמת, זה לא אומר כלום על השינוי שאני רוצה לעשות ולהיות האדם שאני רוצה להיות.

-2-

הם מתחייבים, בכל יום, גם בצעדים קטנים, לפעולות שיקדמו אותם לעבר החלום שלהם ומוכנים להשקיע זמן, כסף ואנרגיה לטובת מימוש החלום.

בראיונות עלה שלכל מי שהצליח להשיג את החלומות שלו יש סיפור של כאב ותסכול, ולעיתים אף מסע ארוך ומתיש, יחד עם זאת, בכל פעם הם הרימו את עצמם מחדש והמשיכו בפעולות שיקדמו אותם. ודווקא דרך אותם קשיים הם למדו ודייקו את הדרך הנכונה להשיג את החלום.

 

טיפ: כשנתקלים בקושי, עוצרים ובוחנים : ממה מורכב הקושי, מה אפשר לעשות אחרת, איך אפשר לפרק את הקושי לפתרון של צעדים קטנים מאד.

-3-

הם מתחברים לאנשים שמסייעים להם ללמוד, לצמוח ולחזק אותם, כי הם מבינים שלא ניתן להשיג את החלומות לבד.

כולנו זקוקים ללמידה ותמיכה של אחרים כדי להרים את עצמנו בעת משבר או לראות זויות אחרות שלא ראינו בתהליך שאנו עוברים.
מגשימי החלומות מבינים שללא עזרה מאחרים זה פשוט לא אפשרי. הם לא מחפשים להוכיח שהם טובים או חכמים מספיק ושהם לא צריכים אף אחד לעזרה אלא להיפך הם יודעים שתמיכה מאנשים שמאמינים בהם הוא מרכיב חיוני לצמיחה ולהצלחה שלהם.

 

טיפ: ישנם אנשים מדהימים המוכנים לסייע ולתמוך באחרים ואם נסכים לקבל סיוע נראה שהם ממש כאן לידינו. עלינו למצוא אותם ולבנות רשת חברויות של אנשים התומכים זה בזה.