ההצלחה של רעות

מכתב לחגית
איך לדבר ברגשות

נפגשנו כמעט לפני חצי שנה, אם לתאר את עצמי אז, אומר שהייתי פשוט כבויה הרגשתי בעיקר עצב גדול וכעס כלפי כל מי שהיה סביבי, כי הייתי תקועה בסיפור חיים שסיפרתי על עצמי, אבל לא ידעתי כיצד ואם בכלל אוכל לממש אותו.

 

הסתכלתי על עצמי במראה לפני שנפגשנו בפעם הראשונה ושאלתי את עצמי, איפה היא אותה בחורה חכמה אמיצה ובעלת יכולת שפעם הייתי, לאן היא הלכה? האם אני יכולה להשיב אותה חזרה לעצמי?

החלטתי לתת לעצמי מתנה, בחרתי שהשנה הזו תיהיה השנה לטפל בעצמי. שנה שאני מפסיקה לספר לעצמי שהעולם סביבי לא הגיוני ואצלי הכל בסדר. החלטתי להתמודד עם מה שהיה לי הכי קשה להתמודד, איתי.

בחצי שנה האחרונה היו לי חוויות חזקות ביותר של פחדים גדולים, של עצב עמוק ואיתם גם שמחה גדולה ואהבה. למדתי בעיקר לא לפחד מהפחד. ועוד יותר מזה, לפני הכל, כדי להרגיש אהבה לסובבים אותי ולקבל אותה בחזרה, אני חייבת ללמוד לאהוב את עצמי.

כששואלים אותי מידי פעם אנשים מה קיבלתי מחגית, בעיקר כאשר אני מדברת עם אנשים שנמצאים במקום דומה לזה שהייתי בו ממש עד לפני רגע, אני אומרת שחגית הצילה אותי. עמדתי על סף תהום והבטתי בה, לרגעים פשוט חשבתי שאולי עדיף כבר לוותר וליפול לתוכה, הרי כשהבטתיאחורה לא יכולתי לראות שום דבר והכל היה חשוך. היה נדמה לי שהחיים האלו גדולים עלי בכמה מידות שאני לא יודעת ולא יכולה להתמודד איתם. אבל ממך קיבלתי הושטת יד, תמיכה, וחיבוק ועזרה גדולה.

היום אני עדיין מפחדת מהרבה מאוד דברים, אבל לא נותנת לפחד לשתק אותי. היום אני כבר יודעת לתת לעצמי את החיזוק כשאני צריכה ומרגישה שאני יכולה לעשות כל מה שרק ארצה. אז אסכם בשני דברים שהכי ממחישים את מה שאני מרגישה, אני אסירת תודה שנפגשנו לפני כמה חודשים ואני אוהבת אותך

לקוחות מספרים