קריירה

שבע האמונות שתוקעות אותך במימוש קריירה משגשגת

חגית סנובסקי

במהלך השנים בהן אני מנטורית ומאמנת אנשים, בעיקר נשים, בפיתוח וניהול הקריירה שלהן, אני מבינה יותר ויותר שלמרות שמבחינה חיצונית נראה כי הן מצליחות בקריירה שלהן, בפועל, הן משקיעות כמויות אדירות של אנרגיה שמסתירה את העובדה שהן מפוחדות, עצובות ומדוכאות.
הן מנסות לבנות חיים מקצועיים טובים ומאושרים יותר, אך לשווא. הן מרגישות תקיעות ושאינן נמצאות במקום שבו הן צריכות או יכולות להיות בהיבט של השפעה, אחריות, מנהיגות, או אפילו קבלת השכר המתאים.
התחלתי לחקור את הנושא הזה והבנתי שני דברים:
הבנה ראשונה, לכל אחת מאיתנו יש כוח אנרגטי פנימי יחודי משלה.
הבנה שניה, שמהות חווית התקיעות, שמקורה באמונה פנימית בסיסית, פוגעת בכוח האנרגטי הפנימי שאני קוראת לו “כוח העוצמה”. אמונה זו מונעת מאיתנו להגשים קריירה משגשגת של סיפוק, משמעות וחווית הצלחה.
ככל שהאמונה הזו יותר שורשית ו”נתמכת” בסיטואציות שאנחנו מתרגמות אותן ל”מציאות”, או במילים אחרות מייצרות “סרטים”, כך יש דליפה אנרגטית מכוח העוצמה הפנימי והיא פוגעת בתחושת הביטחון והשליטה הפנימית במי שאנחנו.
ברגע שמזהים זאת, ניתן לעצור את הדליפה האנרגטית, לחזק את אנרגיית כוח העוצמה ולייצר סיפוק, משמעות וחווית הצלחה בחיים.

שבעת האמונות שתוקעות אותך במימוש קריירה משגשגת

 – 1 –

את לא מזהה את היתרון היחסי שלך (היכולות והכישרונות היחודיים שבך)

מה שאת אומרת לעצמך: "אני לא מיוחדת או מוכשרת במיוחד. בטח לכולם יש את זה"

כשאני שואלת “מהן היכולות והכישרונות היחודיות לך, המהווים את היתרון היחסי שלך?”, לצערי יותר מ -90% מהנשים שבאות לתוכניות הפיתוח השונות שלי, אין להן מושג מה התשובה.

אם את לא יודעת באופן מדוייק מהן היכולות הטבעיות והכישרונות שלך איתן הגעת לעולם, אז לעולם לא תוכלי למנף את הערך שאת מביאה, לא תוכלי לייצר רווחים מכך ובטח שלא לשגשג בקריירה שלך.

 – 2 –

תקשורת מתוך פחד ולא מתוך עוצמה

מה שאת אומרת לעצמך: "אני לא יכולה לדבר על עצמי בביטחון או בסמכות".

רוב הנשים חוששות לתקשר את ההישגים וההצלחות שלהן בצורה ברורה. הן מאמינות שזו רברבנות וחוסר צניעות. אז נכון שיש תפיסה בחברה שלנו שנשים שעושות כך הן אסרטיביות וכוחניות. אז שיחשבו כך, אז מה?!, זה שלהם לא שלך.

עליך להבין ולהרגיש זאת כעוצמה ולא כחולשה. הרי השקעת והתאמצת כדי להגיע להישגים וההצלחות האלה. אז למה לא?!

שימי לב – מי שלא “תשווק” את עצמה ואת ההצלחות שלה לא תהייה רלבנטית בעולם העבודה המשתנה. היא תפספס הזדמנויות חדשות שיכולות לקדם אותה ולהגדיל את כוח ההשפעה שלה

 – 3 –

חוששת לבקש את מה שמגיע לך

האם את אומרת לעצמך: "אני מרגישה שמגיעה לי העלאה וקידום, אבל אני פוחדת לשאול וגם לא יודעת איך".

למרבית הנשים שאני מלווה, יש תירוצים “מעולים” למה לא לבקש העלאה או קידום עכשיו או לפחות להחליט מהו הצעד הראשון שיש לעשותו כדי להבין מה צריך לקרות כדי לבקש.

האלמנט הרגשי ו”הסרטים” שהוא יוצר, גורמים להן להחליף מקומות עבודה בלי לחשוב פעמיים או גרוע מכך, משאירים אותן לעבוד שנים רבות יותר באותו תפקיד, כדי להגיע לרמת השכר שהן רוצות.


מחקרים בארה”ב הראו כי 57% מהגברים מנהלים משא ומתן על השכר הראשון שלהם, בעוד שרק 7% מהנשים עושות זאת, דבר שיוצר אי-שוויון כבר מהצעד הראשון בקריירה.

הרעיון כאן הוא להראות עשייה ייחודית ולא להמתין שמישהו יחשוב עליך, אלא לבקש את מה שמגיע לך באומץ ובביטחון.

 – 4 –

בידוד מתמיכה ומהשפעה

מה שאת אומרת לעצמך: "אני שונאת מפגשי נטאורקינג וכשאני צריכה להתחבר עם אנשים זרים לי אני מרגישה מוזר ולא נוח".

בעולם העבודה המשתנה עלינו לצאת מאזור הנוחות ולייצר כמה שיותר חיבורים עם אנשים.

למה? כי הזדמנויות מגיעות מאנשים.

תגידי, האם בכנס האחרון שהיית בו, דיברת עם אנשים או שברחת לטלפון שלך ?

האם חשבת שאולי את לא לבד “בסיפור הזה” ויש עוד נשים בדיוק כמוך, שחוששות להתחבר?!

זה נכון שקשה לעשות נטאורקינג כשאת שונאת את מה שאת עושה. אך מה דעתך לעשות נטאורקינג מתוך מקום של נתינה? כלומר, להתעניין ולהכיר באמת את האדם שמולך ולראות במה את יכולה לסייע לו או לה.

 – 5 –

תירוצים במקום להגיד "עד כאן"

מה שאת אומרת לעצמך: "זה כל כך לא הוגן מה שאני עוברת, אבל אני לא יכול לעצור את זה, זה גדול ממני..."

נשים רבות מספרות שחוו או היו עדות להתנהגות לא הוגנת, לא מוסרית או אפילו הטרדה מינית בעבודה. כולן, בלי יוצא מהכלל, משתפות שהרגישו חוסר נוחות או פחד ובראש התחולל מאבק איך הכי טוב או נכון להתמודד עם זה.

מחקר שנערך לאחרונה גילה כי 81% מהנשים ו -43% מהגברים חוו סוג מסוים של הטרדה מינית במהלך חייהם.

האמת היא זו: אם את שותקת לנוכח התנהגות לא הוגנת, לא מוסרית או בלתי חוקית, לך או לאחרים סביבך, את למעשה מחזקת ותורמת לשכיחותה ולהמשכיותה. וככל הנראה את תחווי את אותה התנהגות בלתי רצויה גם על עצמך.

 – 6 –

לאבד את החלום שריגש אותך

למעשה מה שאת אומרת לעצמך: "אין לי מושג מה אני רוצה, מה יעשה אותי מאושרת יותר או איך אני מגיעה לשם".

כשאני שואלת נשים במה הן רוצות לעסוק, הן יודעות מצויין להגיד מה הן לא רוצות!! אבל מה כן? הן עונות לי  “אני לא יודעת מה אני רוצה”.

לא לדעת, משאיר אותך תקועה במסלול הקריירה המקצועי שלך. כי כשאין מיקוד, אין פעולה ועשייה. דבר שיוצר אי ודאות, חשש ותסכול.

אם את יכולה לסמן מה את רוצה, מה היעד או החלום שלך בקריירה את תוכלי להרגיש את התשוקה, האומץ והביטחון בדרך שבה את הולכת גם אם עליך להתמודד עם קשיים ואתגרים בדרך הזו.

 – 7 –

זכרונות העבר לא מגדירים אותך

האם את אומרת לעצמך: "אני שבורה ממה שקרה לי בעבר ואני לא יכולה להתגבר על זה"

זכרונות העבר גורמים לנשים קרייריסטיות מוצלחות עם פוטנציאל אדיר, להשאר מאחור והן לא מסוגלות להתקדם, כי יש בהן אמונה חזקה מאוד שגורמת לתקיעות.

זה יכול לבוא לידי ביטוי בהתמודדות עם מנהל רעיל או נרקיסיסט, שמעליב ופוגע או בפיטורין או בפרישה או בכישלון של פרוייקט שמשאיר להן תחושה של בושה, חוסר ביטחון, ובעיקר של “לא מספיק טובה”.

במציאות, כולנו נחווה, בשלב כלשהו, כאב בחיי העבודה שלנו. השאלה היא לא “כיצד ניתן למנוע כאב?” כי אנחנו לא יכולות.

שאלת המפתח שתעביר אותך שלב קדימה היא זו: “איך אני יכולה להשתמש בכל מה שלמדתי מזה, ולגדול ולהיות חזקה יותר ומוכשרת יותר?”

כי לא העבר שלך ובטח לא הקושי איתו את מתמודדת, מגדיר את מי שאת.

כשאת מבינה את היחודיות שבך ומאמינה בערך שאת מעניקה, את יוצרת בתוכך את אנרגיית כוח העוצמה שלך.  עם הכוח הפנימי הזה תוכלי להציג בביטחון את הכישלונות כמו ההזדמנויות, כדי להרחיב את היכולות והחזון שלך, ושום דבר לא יכול יהיה לעצור אותך.

האם את מוכנה למנף את כח העוצמה שלך בקריירה?

הצעד המשמעותי ביותר למנוע את דליפת האנרגיה של כח העוצמה שלך הוא לבחון את 7 האמונות, לזהות את האמונה המובילה שלך ולבצע צעדים קטנים כדי לשנות אמונה זו כך שהיא כבר לא תהיה סודית, מכאיבה או מבישה.

אני מציעה לך לקבל עזרה מקצועית אמיתית ולנקוט פעולות מהירות שיסייעו לך, לזהות ולמנף את היכולות המיוחדות שלך, לחזק את אנרגיית כוח העוצמה ולייצר קריירה משגשגת המשלבת סיפוק, משמעות וחווית הצלחה בחיים.