את רוצה שאהיה מאושרת כל הזמן

חגית סנובסקי

את רוצה שאהיה מאושרת כל הזמן?

“את רוצה שאני אהיה מאושרת כל הזמן, זה מה שאת רוצה!!! אבל אני לא” הטיחה הבת שלי בעוצמה כלפי.

נשארתי ללא מילים, כאילו פטיש של חמש קילו נזרק לכיוון החזה שלי. הדבר היחיד שחשבתי “כן, כן, ברור שאני רוצה…” בלב הרגשתי חוסר אונים. רגע לפני שפתחתי את הפה לצעוק “כן”. החלטתי שאני חושבת שוב.

האם באמת צריך להיות מאושר כל הזמן,  האם אין זה סוג של אידיליה, שאנו רואים בה הכרח?! בדיוק כפי שמצפים מאיתנו לחשוב חיובי ולראות תמיד את הצד המלא של חצי הכוס הריקה.

הרי אין אפשרות להיות מאושר ומחייך כל הזמן. זה לא טבעי להיות בסיטואציה כזו. המדיות השונות שאנו חשופים להן בין אם זה פייסבוק, אינסטגרם ודומיו, מציבות לנו מראה שיקרית של סיטואציות לא אפשריות, שאנשים מעלים שוב ושוב לסטורי שלהם מצבים של אושר תמידי ורצוף הנאות. דבר זה גורם לנו דיכדוך, פחד, עצבות  ולוחץ על הכפתורים של “אני לא מספיק טובה”, “אני לא שווה”, “אני לא רצויה”.

אני רוצה להגיד, שזה בסדר גמור להרגיש עצוב, זה בסדר גמור להרגיש כעוס ועצבני. למעשה זאת תכונה אנושית, טבעית לחלוטין, שאין לנו צורך להתכחש אליה או אפילו לחוש רגשי אשם שאנו מרגישים כך. למעשה, זו תכונה שאנו מרגישים רגשות אשם כלפיה, מפני שאנו מרגישים כך. 
ממש כמו לגלוש על הגל. אנו צריכים להיות בתוך העוצמות של אותו רגש,  להוקיר אותו ולהכיר את ההשפעה שלו עלינו. שכן, כל גולש מתחיל יודע, שבריחה מתוך גל עוצמתי עלול להיות דבר כואב ביותר ולכן יש צורך להיות 100% בתוך עוצמת הגל ולחוות אט אט את השפעת הדעיכה עד שהגל נעלם והתחושה היא של שמחה ושלווה והמון סיפוק. כי רק לאחר השרדות עוצמת הגל, מגיע השלב המדויק של ההכרות עם עצמנו ומי זה “האני האמיתי”.

אל לנו לייצר במחשבותינו “סרט”  ולהזין בו רגש המחליש אותנו אנרגטית (כמו למשל: כעס, עצב ופחד)  ולהתחיל להיות ביקורתיים, שיפוטיים ולהאשים אנשים אחרים או אפילו את עצמנו  באותו הרגש. אל לנו לפחד מרגשות. עלינו להבין שהם חלק מאיתנו והם אלו המסייעים לנו ללמוד על עצמנו, על ההחלטות, העשייה והכיוון שלנו וגם על מערכות היחסים שסביבנו.

מכאן, שהאושר בעיני זה להרגיש רגשות.  זה להיות אותנטית עם עצמי, כן גם אם אני לא מחויכת ושמחה, ולאהוב את עצמי כמו שאני.

 

אז אמרתי לה, “גם אם את לא מאושרת ושמחה, זה בסדר גמור. אני אוהבת אותך ואני פה בשבילך!”

 

במהלך העשור האחרון, עזרתי למאות אנשים להגיע להגשמה שלהם. 

אז אם גם אתם רוצים להגיע להגשמה ולהצלחה אישית ומקצועית  

המשולבת בבטחון עצמי, אומץ ומיקוד. אני כאן עבורכם. 

השאירו את פרטייכם כאן   או ישירות דרך ה Whatsapp ואחזור אליכם עוד היום

 

מאחלת לכם
שתגלו על עצמכם עוד קצת… 
המשך שבוע מוצלח

חגית